U16 G Team Schedule

4 District League Nov-Feb 2014-15

 About  Schedules  Teams  Club Reports

Date Home Team Away Team Day Time Field
1 NOV 14 CAU DaSilva VUFC GreycapsDPG Sat 5:00PM MapBurnaby North Turf
8 NOV 14 VUFC GreycapsDPG SBM Timbers Sat 12:15PM MapPoint Grey Turf.
22 NOV 14 SBM Strikers VUFC GreycapsDPG Sat 8:30AM MapBurnaby Lake West #4
29 NOV 14 VUFC GreycapsDPG SQU United FC-99 Sat 12:15PM MapPoint Grey Turf.
6 DEC 14 SCST Scorpions VUFC GreycapsDPG Sat 11:30AM MapKinnickinnick Park
13 DEC 14 VUFC GreycapsDPG VAFC Eagles Sat 12:15PM MapPoint Grey Turf.
10 JAN 15 MAR Lions VUFC GreycapsDPG Sat 6:00PM MapTrillium W
17 JAN 15 VUFC GreycapsDPG VUFC Predators Sat 12:15PM MapPoint Grey Turf.
24 JAN 15 WVA Spuraways VUFC GreycapsDPG Sat 10:15AM MapAmbleside E
31 JAN 15 RFC Dragons VUFC GreycapsDPG Sat 9:00AM MapMinoru #2
7 FEB 15 VUFC GreycapsDPG KIL Gladiators Sat 12:15PM MapPoint Grey Turf.
14 FEB 15 NVF Fury-99 VUFC GreycapsDPG Sat 4:15PM MapWilliam Griffin Park Turf
21 FEB 15 VUFC GreycapsDPG ICSF 99Juventus Sat 12:15PM MapPoint Grey Turf.
No. Club Team Time Field Email Coach Phone
1 NVF Fury-99 4:15PM Map William Griffin Park Turf Mark Ouellette 604-980-3462
          Alison Ouellette 604-980-3462
          David Newstead 604-985-6229
2 ICSF 99Juventus 6:15PM Map Vancouver Technical John Santos 604-816-2288
          Pascal Leidekker 604 255 9609
3 MAR Cheetahs 6:00PM Map Trillium W Wetzel Pickering 778-997-9133
          Mimi Lam 604-327-6559
4 VUFC GreycapsDPG 12:15PM Map Point Grey Turf. Scott Robertson 604-267-7642
          Jennifer Beck 604-736-3336
5 CAU DaSilva 5:00PM Map Burnaby North Turf Jack DaSilva 604-298-8876
          Tony Di Trollio 604-298-6624
6 SBM Timbers 6:30PM Map Byrne Creek Turf Perry Pomponio 604-521-3840
          Kevin Moroney 604-517-1676
          Peter Sangha 604-808-5444
7 SBM Strikers 8:30AM Map Burnaby Lake West #4 Melvin Juni 604-379-3829
          Jay Juni 604-379-3828
          Gordon Li 604-760-1449
8 SQU United FC-99 7:00PM Map Brennan Park AW Tanya Babuin 604-815-8327
          Diana Geller 604-892-7651
9 SCST Scorpions 11:30AM Map Kinnickinnick Park Rod Kammerle 604-883-9829
          Barb Kelly 604-741-3583
10 VAFC Eagles 6:15PM Map Vancouver Technical Robert Borland 778-709-5636
          Andrew Economos 604-255-7703
11 MAR Lions 6:00PM Map Trillium W Ivan Djanic 6048756010
          Olivio Simoncioni 6042636357
12 VUFC Predators 12:15PM Map Point Grey Turf. John O'Malley 604-224-7418
          Barb Genner 604-264-9414
13 WVA Spuraways 10:15AM Map Ambleside E Marian Gabas 778-239-2028
          Jen Towert 604-913-0331
14 RFC Dragons 9:00AM Map Minoru #2 Tim Lee 604-340-6888
          Dana Tye-Rally 604-232-7194
15 KIL Gladiators 8:30AM Map Memorial South Turf Peter Elsaesser (604) 436-1082
          Nancy Zanatta (604) 992-2705

 

 Go to Top^ of page 

Printed : March 31, 2015    8:43AM      304      TAGS © 2015, George Riddell.